7 najlepszych lornetek noktowizyjnych na podczerwień

7 najlepszych lornetek noktowizyjnych na podczerwień

Czy jesteś zapalonym również, zawodowym myśliwym czy po prostu szukasz skutecznego i praktycznego rozwiązania do obserwacji w ciemności, binokular lornetki wyposażone w technologię podczerwieni są idealne.

Podobnie jak zwykłe binokular lornetki do obserwacji dziennych, lornetki binokularne do obserwacji nocnej, takie jak lornetki do polowania w ciemności, umożliwiają obserwację na odległość, ale w przeciwieństwie do pierwszych mają wbudowany oświetlacz podczerwieni (IR), który pozwala na identyfikację i orientację w całkowitej ciemności.

W przeciwieństwie do monokularów podczerwieni, które można bezpośrednio zamontować na broni lub wsporniku, lornetki podczerwieni oferują widzenie w trzech wymiarach.

Niektóre lornetki nocne umożliwiają przechwytywanie zdjęć i nagrywanie filmów bez konieczności stosowania dodatkowego akcesorium.

W tym przewodniku wymieniliśmy najlepsze binokular lornetki do obserwacji nocnej z pierwszej, drugiej i trzeciej generacji dostępnych z darmową dostawą we Francji.

 

TOP 7 lornetek podczerwieni do obserwacji nocnej i dziennej (od 500 do 45 000 Złoty)

 • Lornetka podczerwień Night Vision 4K Video GVDA
 • Lornetka do obserwacji nocnej zdjęcie/wideo podczerwień KJ800
 • Lornetka do obserwacji nocnej B6181 35mm
 • Lornetka do obserwacji nocnej polowania BESTGUARD XC3
 • Lornetka do obserwacji nocnej 4x50 BESTGUARD
 • Tactical Helmet Binokular Cyfrowy Podczerwień BVD
 • Lornetka do obserwacji nocnej podczerwieni 3 generacja OMNI III

 

⇩⇩⇩ Lornetek podczerwieni -930 Złoty ⇩⇩⇩

Lornetka podczerwień Night Vision 4K Video GVDA

- W magazynie -

Nowość!!!

https://brazyer.com/products/jumelles-vision-nocturne-infrarouge-4k

 

 Świetny stosunek jakości do ceny dla tego zestawu lornetek podczerwieni, który pozwala obserwować swoje otoczenie nocą i rejestrować wideo w jakości 4K oraz robić zdjęcia w 32 megapikselach. Te nowe lornetki podczerwieni nowej generacji mają równe cechy wizualne niektórych starszych modeli, w przystępnej cenie. Masz mniej niż 940 Złoty do wydania na parę lornetek do obserwacji nocnej? Rzuć się!

buton orange clic

Korzyści:

Jakość wizualna: 4K wideo i 32 Mp w zdjęciach

✔ Duży wbudowany ekran 3,2 cala

✔ Optyczny zoom x8

✔ Widoczność nocą do 250 metrów

✔ Świetny stosunek jakości do ceny

 

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

⇩⇩⇩ Lornetki Podczerwieni -930 Złoty ⇩⇩⇩

 

Lornetki do obserwacji nocnej foto/wideo podczerwieni KJ800

- W Magazynie -

Średnia ocena: 4,5/5 ✪ ✪ ✪

 

jumelle KJ800 infrarouge

Dzięki wyraźnemu systemowi optycznemu, stabilnym i regulowanym funkcjom elektronicznym oraz wygodnemu ekranowi wyświetlacza, te nowoczesne lornetki nocne pozwalają w wysokiej rozdzielczości robić zdjęcia i nagrywać filmy zarówno w dzień, jak i w nocy.
buton

Korzyści:

✔ Wbudowany ekran HD

✔ Powiększenie X7

Obserwacja za pośrednictwem ekranu (bez okularu)

Widzenie nocne do 300 metrów

Wielofunkcyjne i uniwersalne

 

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

Lornetki Widzenia Nocnego B6181 35mm

- W magazynie -

Średnia ocena: 4,5/5 ✪ ✪ ✪ ✪ ✪

lornetka infrarujna vn

Idealne do widzenia bez bycia widzianym, aż do 500 metrów w ciemności, te idealne do polowania lornetki nocne pozwolą Ci uzyskać moc, która wystarczy, aby wciągnąć Cię w akcję i zobaczyć z precyzją faunę i florę nocną. Znacznie inspirowane lornetkami używanymi przez wojsko, ta para lornetek podczerwieni oferuje wyjątkowo skutecne wizualne działanie.

button

Zalety:

Zdjęcia i filmy HD

✔ 9 regolowalnych poziomów podczerwieni

Duża odległość: + 500 metrów

Solidna konstrukcja

 

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

 

Czy wiedziałeś?

W przeciwieństwie do oczu kotów, oczy ludzkie odbijają mało światła, zwłaszcza z powodu mniejszej ilości ciałek służących do widzenia w nocy (mamy jednak 100 milionów z nich...) Lunety celownicze, detektory, telemetry, kamery monitoringu... Wykorzystanie światła podczerwonego jest szczególnie interesujące w przypadkach pomiarów, wykrywania lub obserwacji. W przeciwieństwie do elementów grzewczych, urządzenia do widzenia w nocy wykorzystują latarkę podczerwoną, która wysyła promienie IR widoczne tylko dla czujnika urządzenia. To światło podczerwone jest wzmacniane i pozwala na oświetlenie sceny jak w pełnym świetle, z tą różnicą, że nie pozwala na wyeksponowanie kolorów: dlatego systemy widzenia w nocy podczerwieni wyświetlają obrazy w kolorze czarno-białym lub czasem z odcieniem zieleni.

 

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

 

⇩⇩⇩ Lunety infrarużowe - 4700 Złoty ⇩⇩⇩

Lunety widzenia nocnego BESTGUARD XC3

- W magazynie -

Średnia ocena: 4,8/5 ✪ ✪ ✪ ✪ ✪

lunety IR myślistwo top 4

Lunety infrarużowe BESTGUARD XC3 4X40mm są niezwykle skuteczne. Wyposażone w funkcję timelapse i mocny zoom optyczny X4, te bardzo trwałe lornetki pozwalają dostrzec do 400 metrów w pełni nocy. Bezpośredni wizualny, zdjęcia, filmy: ciesz się bardzo interesującą jakością obrazu za pośrednictwem oczu i na komputerze za pomocą plików wysokiej rozdzielczości (1920 px w zdjęciu i 1280 px wideo). Łatwo widzieć wpływ lornetek używanych przez wojsko, te idealne lornetki na myślistwo zapewniają wysokiej jakości wizualne i wiele opcji ustawień.

button orange

Zalety:

Jakość wizualna: HD 720 p przy 30fps wideo

✔ Duży ekran wewnętrzny o przekątnej 2,3 cala

✔ Zoom x4 i Zoom cyfrowy X6

✔ Funkcja Timelapse

✔ Widzenie nocne do 400 metrów

 

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

 

Lornetka wzroku 4x50 BestGuard

- Na stanie -

Średnia ocena: 5/5 ✪ ✪ ✪ ✪ ✪

jumelles top 5 longue porté ir 2 d

Ta para lornetek/kamery podczerwieni 4x50mm umożliwia obserwowanie najdrobniejszych szczegółów otoczenia w nocy dzięki silnemu zoomowi i jasnym obiektywom, które pozwalają widzieć w ciemności, jak w pełnym dniu, z odległości ponad 300 metrów. Te wojskowej jakości lornetki wizji nocnej są niezwykle odporne na uderzenia i doskonale odporne na wodę i pył. Jeśli masz budżet, wybierz ich jakość bez kompromisów.

orange button

Zalety:

Jakość obrazu HD 720 p wideo

Widzenie w nocy z ponad 300 metrów

Szeroki kąt widzenia

Ochrona IPX4

Uniwersalny i wszechstronny

Interesująca autonomia

 

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

 

⇩⇩⇩ Lunety Podczerwieni +9400 Złoty ⇩⇩⇩

Tactical Headset Lunety Numeriques Podczerwieni BVD

- niedostępny -

Średnia ocena: 4,7/5 ✪ ✪ ✪ ✪ ✪

lunety podczerwieni 6 top

Aby zdobyć znaczącą przewagę taktyczną, ten kompletny zestaw wizji nocnej BVD składający się z opaski na głowę i podczerwieni binokularów profesjonalnej jakości jest konieczny. Idealny do oglądania bez widoczności aż do 80 metrów w całkowitej ciemności, ta wizja podczerwieni przenosi Cię do centrum akcji bez kompromisów. Regulowany opasek na głowę oferuje dobrą stabilność optyczną i pozwala trzymać ręce wolne.

 

Zalety:

✔ Wyposażenie wojskowej jakości

✔ AGP Urządzenie: sprzęt chroniony przed olśnieniem

✔ Wizja nocna podczerwieni do 80 metrów

✔ Wbudowana kamera HD do rejestrowania wizji

✔ Jasne i precyzyjne rozdzielczości nawet w całkowitej ciemności

 

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

 

Jumelles widzenia nocnego podczerwieni 3 generacji OMNI III

- Na stanie -

Średnia ocena: 5/5 ✪ ✪ ✪ ✪ ✪

jumelles infrarouge 3e generation top 7

Jeśli lornetki z widzeniem nocnym 3 generacji są jednymi z droższych modeli na rynku, to nie bez powodu. 8-krotne powiększenie optyczne i wyjątkowe wysokiej rozdzielczości widzenie w nocy pozwalają obserwować otoczenie nocne na odległość powyżej 1500 metrów z chirurgiczną precyzją. Całkowicie wodoodporne i wykonane z wytrzymałych materiałów i wysokiej technologii komponentów, te lornetki podczerwieni wojskowe oferują najlepsze w swojej klasie widzenie nocne.

button orange 668

Zalety:

✔ Must-have wyposażenia wojskowego

✔ Widzenie nocne na bardzo duże odległości: około 1500 metrów

✔ Potężny 8-krotny zoom

✔ Widzenie dzień/noc Wysokiej rozdzielczości

✔ Doskonała wydajność baterii

✔ 100% wodoodpornych

✔ Gwarancja 2 lata

 

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

Jak wybrać najlepsze lornetki podczerwieni?

Kiedy szukasz lornetek do widzenia nocnego, musisz wziąć pod uwagę wiele szczegółów przed dokonaniem zakupu. A jeśli nie jesteś ekspertem w tej dziedzinie, cały techniczny żargon dotyczący powiększenia, pola widzenia, odległości od oka, otworu obiektywu może Cię przerażać.

Ale nie martw się! Przygotowaliśmy przewodnik z najważniejszymi elementami, które należy wziąć pod uwagę przed zakupem lornetek do widzenia nocnego i dziennego, ponieważ mogą one być również używane w dzień!

W przeciwieństwie do obrazowania termowego technologia podczerwieni wymaga małej ilości światła, aby działać.

Pamiętaj, że generacja Twojego urządzenia będzie decydującym czynnikiem dla określenia jego wydajności. Para lornetek 2. generacji jest znacznie lepsza niż poprzednia generacja, ale koszt jest również znacznie wyższy. Lornetki 1. generacji będą prawdopodobnie idealne do okazjonalnego obserwowania dzikiej przyrody, polowania i nawet nawigacji w porcie lub zatoczce w nocy.

Mając to na uwadze, oto główne elementy, na które należy zwrócić uwagę podczas poszukiwania lornetek Night Vision :

 

Cel?

Jaki jest cel twojej nocnej obserwacji? Obserwowanie dzikiej przyrody, polowanie czy monitorowanie?

Różne noce wymagają różnych lornetek do widzenia nocnego: lornetki infrachromatyczne do polowania, lunety do widzenia nocnego, lornetki dzień i noc, lornetki infrachromatyczne militarnych itp.

Ponadto, bierz pod uwagę środowisko, w którym najczęściej będziesz używać lornetek. Niektóre modele są użyteczne tylko w warunkach słabego oświetlenia, podczas gdy inne będą działać idealnie w całkowitym mroku.

 

Powiększenie

Określa stopień powiększenia obserwowanego obiektu. Innymi słowy, ile razy obiekt wygląda bliżej Ciebie.

Odpowiada pierwszej cyfrze, którą widzisz w modelu NV. Lornetki infrachromatyczne 7x31mm sprawią, że obiekt wygląda 7 razy bliżej niż w przypadku obserwacji gołym okiem.

Chociaż można pomyśleć, że im większe powiększenie tym lepiej, dla lornetek do widzenia nocnego wysokie powiększenie nie jest ani potrzebne, ani pożądane. Im większe powiększenie, tym słabsza jakość obrazu i mniej jasne obrazy z powodu utraty światła. Ponadto, widok staje się bardziej niestabilny, tworząc drgania.

Zazwyczaj powiększenie poniżej 5x działa dobrze dla lornetek do widzenia nocnego.

jumelles taille explication

jumelles taille explication

Otwarcie obiektywu

Drugi numer, który zobaczysz na swoim modelu lornetki do widzenia w nocy, to średnica (w milimetrach) soczewek obiektywu.

Określa to fizyczny rozmiar lornetki i ilość światła, jaką może ona zgromadzić. Im większa średnica, tym jaśniejszy obraz, ponieważ pozwala ona na przenikanie większej ilości światła.

 

Autonomia

Planujesz wycieczkę trwającą kilka dni? Upewnij się, że lornetka, którą chcesz kupić, ma długą autonomię i trwałość baterii. Większość modeli jest zasilanych akumulatorami litowymi, ale są też dostępne bardziej standardowe baterie w modelach średniej klasy.

 

Zasięg

Według twojego użytkowania, zasięg nie powinien być ignorowany. Większość modeli ma zasięg do 250-300 metrów, a niektóre modele wysokiej klasy mogą dochodzić nawet do 400 metrów lub więcej w przypadku modeli Gen 3.

Zasięg 300 metrów wystarczy w większości przypadków.

Vision 300 mètres

 

Robustość i tropicalizacja

Jesteś odważnym podróżnikiem narażonym na deszcz, piasek i kurz, a twoje lornetki mogą spaść lub być zarysowane? Zainteresuj się modelem tropikalnym (wodoodpornym) i skieruj swoje wzroki na solidną konstrukcję o jakości militarnej.

 

Różne pokolenia lornetek podczerwieni

Jeśli kiedykolwiek kupiłeś sprzęt do widzenia w nocy, może zauważyłeś, że jest on podzielony na pokolenia.

Ta klasyfikacja ma ogromny wpływ na wydajność, jakość obrazu, żywotność i, oczywiście, cenę twoich lornetek.

Oto główne różnice pomiędzy pokoleniami widzenia w nocy:

 

Pierwsze pokolenie (Gen 1)

Są to lornetki do widzenia w nocy, które są szeroko dostępne, przystępne cenowo i łatwe w użyciu. Lornetki pierwszego pokolenia pomnażają istniejące lub pozostałe światło o 1000 razy. Ich cena waha się od około 560 do 1900 Złoty, a jakość szkła i obudowy robi różnicę.

Ponieważ nasza lista zawiera te modele, następujące specyfikacje dla lornetek pierwszego pokolenia będą dla Ciebie znane:

Najstarszy rodzaj widzenia w nocy i zatem najmniej wydajny:

 • Tani
 • Optymalne wydajności w krótkim zasięgu
 • Maksymalny zasięg wzroku wynosi między 75 a 200 metrów
 • Oferuje obrazy o niskiej rozdzielczości
 • Mały zakres widzenia
 • Potrzebuje światła IR dla większości nocy
 • Krótki czas pracy baterii
 • Krótka żywotność (około 1500 godzin)

 

Druga generacja (Gen 2)

Nowocześniejsze i tańsze od poprzednich, tego rodzaju okulary nocne zostały zaprojektowane do profesjonalnych zastosowań, takich jak bezpieczeństwo lub działania wojskowe. Zawierają one również płytę z mikrokanałami (MCP), składającą się z milionów krótkich rur szklanych ułożonych równolegle w odpowiedniej wysokości w stosunku do fotokatody, aby zwiększyć emisję elektronów przez soczewkę.

Kosztują one od 1400 do 11700 Złoty, w zależności od jakości wykonania i technologii użytej.

Poniżej znajduje się lista typowych cech okularów z generacji 2:

 • Obraz jest wyraźniejszy i jaśniejszy niż w przypadku urządzenia do widzenia w nocy generacji 1.
 • Zasięg wzroku wynosi ​​zazwyczaj od 200 do 400 metrów
 • Umożliwiają one działanie bez potrzeby dodatkowego oświetlenia IR.
 • Szeroki pełny kąt widzenia
 • Dłuższy czas pracy baterii
 • Żywotność wynosi około 5000 godzin

 

 

Trzecia generacja (Gen 3)

Para lornetek nocnych 3 generacji jest znacznie droższa, ale możliwości tego typu urządzeń są godne teleskopu! Obrazy są dużo wyraźniejsze z powodu większego efektu fotoelektrycznego wytwarzanego przez arszenik galu w fotokatodzie.

Przygotuj się na wydanie co najmniej 11700 Złoty na zakup. Większość będzie montowana na hełmie lub na monowizorze, który ma być zamocowany na karabinie lub pistolecie do strzelania. Te lornetki mają następujące cechy:

 • Używane przez siły bojowe
 • Zasięg wzroku jest często znacznie większy niż 300 metrów.
 • W stosunku do innych generacji oferują lepszy obraz, lepszą wydajność i wydajność w niskim oświetleniu.
 • Dodatkowe źródło IR jest rzadko potrzebne.
 • Żywotność wynosi około 10 000 godzin.

 

Wyświetlacz LCD / OLED, powlekane szkło wielowarstwowe, najnowszy czujnik CMOS, szkło polaryzacyjne ... Współczesne sprzęty do widzenia w podczerwieni wyposażone są w najnowocześniejsze technologie wzrokowe, aby skutecznie widzieć w różnych warunkach pogodowych i oświetleniowych.

Uwaga: Okulary podczerwieni nie są zabawkami. Modele prezentowane na tej stronie są przeznaczone wyłącznie dla dorosłych.

Powrót do blogu