Wybór odpowiednich okularów do jazdy nocnej

Wybór odpowiednich okularów do jazdy nocnej

Chociaż głównym celem oświetlenia jest zwiększenie bezpieczeństwa na drodze i podczas jazdy, może ono negatywnie wpływać na oczy oraz prowadzić do niebezpiecznych sytuacji.

Sygnalizacja świetlna, latarnie uliczne, reflektory nadjeżdżających pojazdów, a nawet światło deski rozdzielczej może w końcu męczyć oczy lub chwilowo oślepiać.

Staje się to jeszcze gorsze, kiedy nosisz okulary, ponieważ światła mogą tworzyć niekiedy bardzo irytujące odbicia.

Czy brakuje Ci pewności siebie podczas jazdy nocą?

Być może nadszedł czas, aby zdobyć parę okularów do jazdy nocnej, aby ograniczyć dyskomfort związany z niechcianym światłem i jeździć bezpieczniej.

Okulary do jazdy nocnej z żółtymi soczewkami zmniejszają zmęczenie oczu, pomagają zmniejszyć oślepianie w nocy i pozwalają podejść do nocnych podróży z większym spokojem.

Szukasz okularów do jazdy dla kobiet, modelu inspirowanego znaną marką optyczną Ray-Ban lub okularów z fotokromowymi soczewkami? Odkryj nasz wybór najlepszych modeli okularów przeciwsłonecznych z żółtymi soczewkami, dostępnych dzisiaj z Darmową Dostawą.

 

Soczewki bez korekcji: modele przedstawione w tym artykule nie mają soczewek korekcyjnych, ale niektóre z nich można nosić na okularach korekcyjnych.

 

Zauważ różnicę!

Z okularami do jazdy nocnej nie będziesz już obawiać się utraty widzenia nocnego z powodu nadjeżdżających samochodów i innych jasnych świateł. Nasze niepolaryzowane i fotokromatyczne soczewki żółte są wyposażone w wbudowaną technologię antyrefleksu, która zapewnia poprawioną klarowność i ostrość dostosowaną do jazdy w warunkach niskiego oświetlenia i półciemności.

 

różnica między okularami do jazdy nocnej a bez nich

 

Najmodniejsze: Okulary przeciwsłoneczne do jazdy nocnej typu Ray-Ban

Okulary przeciwsłoneczne Ray Ban do jazdy nocnej

Unikaj oślepiania w nocy i chron swoje oczy przed słońcem w ciągu dnia dzięki tym fotokromatycznym okularom do jazdy nocnej 2 w 1 w stylu Ray Ban Aviator.

 

Plusy produktu:

✔ Modny design inspirowany okularami "Aviator" marki Ray-Ban

✔ Soczewki fotokromatyczne: żółte soczewki na noc i okulary przeciwsłoneczne na dzień

✔ Ochrona przed promieniowaniem UV 400 w ciągu dnia

✔ Dolna część ramion elastyczna

✔ Etui i ściereczka mikrofibra w zestawie

 

Minusy produktu:

✔ Niewystarczające skuteczne na odblaski boczne

✔ Średnia jakość wykonania

✔ Kolorowanie jasnych przedmiotów

✔ Lekka fotokromia

 

urządzenia

――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

 

Najlepszy stosunek jakości do ceny: Okulary do Jazdy Nocnej Influx

Okulary Influx

Okulary do jazdy nocnej Influx zapewnią Ci niezbędną widoczność podczas nocnych podróży bez obaw. Lekkie i o doskonałym stosunku jakości do ceny, te okulary z żółtymi soczewkami posiadają także zrównoważony i modny design.

 

Plusy produktu:

✔ Redukcja oślepiania i poprawa widoczności nocnej

✔ Modny design

✔ Lekkość

✔ Półsztywne zauszniki

✔ Dostępne 5 kolorów

 

Minusy produktu :

✔ Skuteczność w redukcji odbić bocznych jest ograniczona

✔ Lekkie, ale delikatne

✔ Kolorowanie jasnych przedmiotów

 

urządzenia

 

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

 

Najbardziej Praktyczne: Okulary Przeciwsłoneczne na Okulary Przeciwsłoneczne Nocną Podróż Ixa

Okulary przeciwsłoneczne nocną podróż samochodem na żółtych soczewkach

 

Pozostań czujny podczas nocnych podróży, używając tych okularów przeciwsłonecznych na okulary przeciwsłoneczne nocną podróż, które mogą być zakładane na okulary korekcyjne.

 

Plusy produktu:

✔ Redukcja oślepiania i poprawa widoczności nocnej

✔ Ochrona przed światłem bocznym

✔ Przeznaczone do noszenia na okulary korekcyjne

✔ Lekkość

 

Minusy produktu:

✔ Standardowa jakość wykonania

✔ Design mało atrakcyjny

✔ Lekkie przyciemnienie

 

urządzenia

―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

 

 

Jak działają okulary do jazdy nocnej?

 

Okulary do jazdy nocnej to zazwyczaj okulary bez recepty o żółtym zabarwieniu soczewek. Posiadają różne rodzaje powłok antyrefleksyjnych, aby eliminować odblaski latarni ulicznych i reflektorów, które powodują oślepianie. Powłoki soczewek obejmują polaryzację oraz fotochromię.

Okulary do jazdy nocnej mają tendencję do przypominania okularów strzeleckich, rodzaju sportowych okularów istniejących od wielu lat. W niektórych przypadkach ich soczewki są identyczne.

Osoby noszące okulary o żółtym zabarwieniu na polowanie i inne sporty często uważają, że okulary strzeleckie zwiększają kontrast obiektów na zachmurzonym niebie.

Zółte soczewki okularów są więc doceniane zarówno przez strzelców do rzutków, jak i kierowców szukających komfortu wzrokowego.

 

Zalety okularów do jazdy nocnej


  • Redukcja oślepiania. Światła innych pojazdów i latarni ulicznych mogą Cię rozpraszać i chwilowo oślepić. Okulary do jazdy nocnej zmniejszają oślepianie spowodowane przez wszystkie światła w otoczeniu, co pozwala lepiej widzieć.
   • Zachowaj spokój. Nosząc okulary do jazdy nocnej, podróżujesz z pewnością siebie i czujesz się mniej zestresowany, co również poprawia szybkość reakcji za kierownicą.
    • Redukcja zmęczenia oczu. Jazda nocą bez okularów może być stresująca również dla Twoich oczu. Wielu kierowców często musi mrużyć oczy lub nachylać się bliżej kierownicy, aby lepiej widzieć. To może prowadzić do łzawienia lub dyskomfortu oczu podczas długich podróży. Okulary do jazdy nocnej mogą pomóc uniknąć zmęczenia oczu poprzez zmniejszenie ilości światła docierającego bezpośrednio do nich.
     • Walka z bólami głowy i zmęczeniem. Oczy są bardziej wrażliwe w warunkach niskiego oświetlenia, nocą i podczas burzy. Jazda nocą bez ochrony oczu może prowadzić do światłowstrętu: objawu lub nietolerancji światła, który często powoduje bóle głowy, zawroty głowy lub dezorientację. Noszenie okularów do jazdy nocnej jest sposobem zapobiegania temu schorzeniu.

      

     Dlaczego nam zaufać w kwestii wyboru okularów o żółtych soczewkach?

      

     Jako eksperci w dziedzinie widzenia nocnego, nasze opinie opierają się na połączeniu praktycznych testów, opinii ekspertów, rzeczywistych ocen klientów oraz naszej własnej wiedzy. Zawsze staramy się dostarczyć rzeczywistego i dokładnego przewodnika, aby pomóc Ci znaleźć najlepsze okulary do jazdy nocnej w Twojej sytuacji. Wszystkie pary okularów prezentowane w tym przewodniku są dostarczane bezpłatnie do domu.


     oeil de chouette lunettes verres jaunes

      

     Różne oprawki okularów do jazdy nocnej

      

     NA NADOKULARZE

     Posiadanie pary okularów do jazdy nocnej to dobra rzecz, ale co zrobić, jeśli już nosisz okulary? Nie wystarczy założyć jednej pary na drugą, a to może być niebezpieczne, jeśli zsuną się podczas jazdy. Aby wszyscy mogli nosić okulary do jazdy nocnej, dostępne są jako nakładki, które można bezpośrednio przymocować do Twoich okularów. Działa to albo na zasadzie magnesu, albo opiera się na ramce oprawki. To pozwala korzystać z zalet pełnych okularów do jazdy nocnej bez konieczności posiadania okularów korekcyjnych.

     OPRAWKI PEŁNE

     Soczewki tych okularów są całkowicie zamknięte w oprawce. Niezależnie od tego, czy materiał to metal, plastik, guma czy tytan, elegancko układają się na Twojej twarzy. Są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i stylach. Są zwykle cięższe, ale nie powinny być zbyt ciężkie, aby nie sprawiać bólu głowy.

     OPRAWKI BEZOPRAWKOWE

     Okulary bez oprawki są zwykle lżejsze, ponieważ oprawka nie otacza soczewek. Oprawę okularów stanowią tylko zauszniki, mostek nosowy i zawiasy. Jeśli szukasz bardziej nowoczesnych i lekkich okularów, okulary bez oprawki są idealnym rozwiązaniem.

     OPRAWKI PÓŁBEZOPRAWKOWE

     Jeśli chcesz połączenia okularów bez oprawki i okularów pełnokształtnych, para okularów półbezoprawkowych jest dla Ciebie. Te hybrydowe okulary zachowują oprawkę w górnej części soczewek, ale nie owijają się dookoła dolnej części. Są lekkie w porównaniu do pełnokształtnych okularów, ale wciąż eleganckie i odważne.

      

     Porada: Żółte soczewki to delikatne soczewki optyczne, dlatego dbaj o swoje okulary, czyścąc je miękką mikrofibrową ściereczką i alkoholowym środkiem do czyszczenia. Następnie przechowuj je w etui i umieść w schowku, aby zawsze były pod ręką, gdy ich potrzebujesz.

      

      ――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

     Najbardziej Zaawansowane Technologicznie: Okulary Nocne Caponi

      

     Najbardziej zaawansowane technologicznie okulary nocne

      

     Palące słońce i źle wyregulowane reflektory już nie będą straszne podczas korzystania z najwyższej klasy okularów fotochromowych do jazdy nocnej marki Caponi.
     Ładne, odporne, polaryzacyjne i fotochromowe, te okulary z żółtymi soczewkami stopniowo przekształcą się w okulary przeciwsłoneczne UV400 dzięki swojej nowej generacji adaptacyjnej technologii.

      

     Plusy produktu: 

     ✔ Przeciwdziałanie olśnieniu i poprawa widoczności nocnej

     ✔ Ochrona UV 400 w ciągu dnia

     ✔ Fotochromowe soczewki idealnie dostosowują się do natężenia światła otoczenia

     ✔ Nowoczesny i modny design

     ✔ Lekkie i wytrzymałe

     ✔ Elastyczne ramiona

      

     Minusy produktu: 

     ✔ Wysoka cena

     ✔ Wciąż poszukujemy

      

     urządzenia

      

     Czym jest fotochromia ?

     Soczewki fotochromowe zawierają miliony cząsteczek substancji takich jak chlorki srebra lub halogenki srebra, które pod wpływem promieni UV ulegają procesowi chemicznemu, który zmienia ich kształt. Ich struktura molekularna absorbuje część światła widzialnego, co przyciemnia soczewki, poprawiając widzenie i zapewniając ochronę przed niebezpiecznym promieniowaniem optycznym. Przyciemnienie soczewek fotochromowych jest odwracalne, to znaczy, że soczewki odzyskują swój pierwotny wygląd po zniknięciu światła UV.

     Uwaga: ponieważ reagują na promieniowanie UV, a nie na światło widzialne, istnieją pewne okoliczności, w których przyciemnienie nie nastąpi. W samochodzie, na przykład, przednia szyba blokuje większość promieni UV, dlatego soczewki fotochromowe nie przyciemniają się tak jak na zewnątrz. W warunkach oświetlenia sztucznego soczewki fotochromowe również nie działają.

      

     ―――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

      

     Najbardziej Odporne: Okulary Nocne Fotochromowe Blueberry

      

     Rayban Fotochromowe Polaryzacyjne Nocne Brazyer

      

     Na wzór poprzedniego modelu, okulary z żółtymi soczewkami polaryzacyjnymi i fotochromowymi Blueberry dostarczą niezrównanej ochrony i komfortu podczas nocnych podróży i w obliczu słońca, jednocześnie oferując elegancki design i niezawodność w każdej sytuacji !

      

     Plusy produktu: 

     ✔ Przeciwdziałanie olśnieniu i poprawa widoczności nocnej

     ✔ Ochrona UV 400 w ciągu dnia

     ✔ Fotochromowe soczewki idealnie dostosowują się do natężenia światła otoczenia

     ✔ Modny design w stylu Ray-Ban Aviator

     ✔ Solidna konstrukcja

     ✔ 100% elastyczne ramiona

      

     Minusy produktu: 

     ✔ Wysoka cena

     ✔ Duże soczewki mało dopasowane do wąskich twarzy

      

     urządzenia

     ――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

     Najbardziej Kobiece: Okulary Nocne Cosysun

     Soczewki okularów damskich fotochromowych

     Ochron swoje oczy przed olśnieniem i popraw widoczność nocną na drodze dzięki tym 100% kobiecym fotochromowym okularom z żółtymi soczewkami. Dostępne w 4 oryginalnych wykończeniach, okulary Cosysun chronią twoje oczy z przodu i z boku dzięki solidnym zausznikom. 

      

     Plusy produktu: 

     ✔ Przeciwdziałanie olśnieniu i poprawa widoczności nocnej

     ✔ Modny kobiecy design

     ✔ Efekt fotochromowy

     ✔ Ochrona boczna

      

     Minusy produktu: 

     ✔ Delikatny efekt fotochromu

     ✔ Design nie przypadnie wszystkim do gustu

     ✔ Ramiona nieflex

      

      urządzenia

     ――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――――

      

     FAQ: Okulary Do Jazdy Nocnej

      

     Jak działają okulary do jazdy nocnej ?

     Okulary do jazdy nocnej są pokryte powłoką anty-UV i anty-olśnieniową, która pomaga rozpraszać i filtrować światło odbite. Są polecane osobom ze światłoczułymi oczami, ponieważ mogą pomóc w redukcji olśnienia spowodowanego sztucznym oświetleniem, takim jak reflektory i sygnalizatory świetlne.

     Jak mogę je przetestować, żeby sprawdzić, czy działają ?

     Możesz przetestować parę okularów do jazdy nocnej, ustawiając jasność ekranu telefonu na najwyższą wartość, a następnie patrząc na nie przez okulary. Obróć okulary o 90 stopni, aż zauważysz zmianę koloru. Zmiana koloru odpowiada efektowi polaryzacji.

     Jak mogę sprawdzić, czy działają na drodze ?

     Prawdopodobnie nie zauważysz od razu wyraźnej różnicy w redukcji olśnienia. Ludzkie oko jest złożone, a każda osoba jest inna. Dobra metoda, aby to zrozumieć, to założenie ich przed jazdą i patrzenie na światła swojego samochodu z daleka, z okularami włączonymi i wyłączonymi. Może być konieczne pewne czasu, aby oczy w pełni się przyzwyczaiły do efektu polaryzacji.

     Co zrobić, jeśli noszę okulary korekcyjne ?

     Możesz użyć specjalnych nakładek na okulary do jazdy nocnej, przeznaczonych do tego celu.

     Powrót do blogu